Blog o stronach,sklepach www,pozycjonowaniu stron www

Jak powinna wyglądać dobra strona internetowa?

Wiele osób działających w internecie, decyduje się na zakup gotowej strony internetowej. Istnieje oczywiście grupa osób, która próbuje sama takową przygotować, ale to nie na nich będziemy się skupiać, ponieważ to całkowicie oddzielny temat, który również kiedyś z pewnością poruszymy.

Co trzeba wiedzieć?

Strony internetowe to nie tylko to, co na zewnątrz, ale również i niewidoczne elementy odpowiedzialne za mechanikę. Powinny one oczywiście dobrze się prezentować, ponieważ do od tego często zależy, czy ktoś będzie z nich korzystał. Istnieje naprawdę duża grupa użytkowników, która nie zagłębia się w treść, dopóki nie jest ona ładnie oprawiona. Brzmi to dość niedorzecznie, bo nie powinno się przecież oceniać książki po okładce, ale jednak strona internetowa powinna być spójną całością.

Elementy dobrej strony internetowej

Aby sprawdzić, czy wybrany przez nas projekt, jest dobry, trzeba zwrócić uwagę na kilka jego aspektów. Po pierwsze, czas ładowania. Jeśli na waszym sprzęcie, większość stron internetowych ładuje się szybko, a ta niepokojąco wolno, to znak, że ma ona wiele niepotrzebnych linii kodu, które ją spowalniają. Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, są komentarze. Jeśli zaimplementowany w kod gotowiec, który w żaden sposób nie został dostosowany do reszty designu, trzeba zastanowić się, czy przypadkiem w innych miejscach, nie postąpiono podobnie.

Reasumując, wybierając gotową stronę internetową, trzeba wziąć pod uwagę więcej czynników, niż tylko sam jej wygląd, ponieważ wielu twórców próbuje przy jego pomocy, zakryć wiele rażących błędów, które będą wpływać na jej działanie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *